slide2.jpg
slide6.jpg
slide7.jpg
slide8.jpg
IMG_9091.jpg
IMG_9048.jpg
previous arrow
next arrow

Wybierz swój język

29 listopada 2023 r. – bazylika św. Jana na Lateranie w Rzymie

 

Reguła została zatwierdzona przez papieża 29 listopada 1223 r. bullą wydaną na Lateranie; 29 listopada 2023 r. przypada jej osiemsetlecie. Komitet rodziny franciszkańskiej ds. osiemsetlecia zaprasza wszystkich do osobistego wzięcia udziału w obchodach lub za pośrednictwem Internetu www.centenarifrancescani.org. Uroczystość odbędzie się 29 listopada 2023 r. o godz. 15 (czasu lokalnego) w bazylice św. Jana na Lateranie w Rzymie.

Obchody pomogą na nowo odkryć wartość i znaczenie Reguły dla całej rodziny franciszkańskiej poprzez refleksje i świadectwa, które ukażą jej aktualność. Uroczystość będzie prowadzona na przemian w różnych językach, aby umożliwić uczestnictwo online i wyrazić międzynarodowy charakter rodziny franciszkańskiej. Obecnych będzie sześciu ministrów generalnych lub ich przedstawiciele.

Zapraszamy tych, którzy mogą przybyć osobiście, a także tych, którzy nie mogą być obecni w Rzymie, do uczestnictwa online na żywo lub obejrzenia transmisji w późniejszym czasie (nagranie pozostanie na stronie internetowej osiemsetlecia).

YouTube

 

Przejdź do YouTube

Przejdź do Flickr