slide2.jpg
slide6.jpg
slide7.jpg
slide8.jpg
IMG_9091.jpg
IMG_9048.jpg
previous arrow
next arrow

Wybierz swój język

Weź udział za pośrednictwem transmisji

 

W dniu 29 listopada 2023 r. o godz. 15 czasu włoskiego w bazylice św. Jana na Lateranie w Rzymie odbędzie się uroczystość z okazji 800. rocznicy potwierdzenia Reguły zatwierdzonej. Oto bowiem 29 listopada 1223 r. papież Honoriusz III właśnie na Lateranie potwierdził Regułę przedstawioną mu przez św. Franciszka i przekazał ją jemu i jego braciom jako posłanie Kościoła. Tak samo dzisiaj papież Franciszek przekazuje nam Regułę i kieruje przesłanie, aby jeszcze raz utwierdzić nas w misji pójścia przez świat oraz głoszenia i dawania świadectwa Ewangelii.

Uroczystość, w której wezmą udział przedstawiciele rodziny franciszkańskiej, będzie momentem modlitwy i braterstwa, naznaczonym wdzięcznością Bogu za to, co zdziałał w Kościele i w świecie poprzez obecność franciszkańską, i będzie zarazem prośbą o wierność otrzymanemu powołaniu.

Zachęcamy, abyście jako wspólnoty braterskie obecne na całym świecie dołączyli do tej ważnej uroczystości, która będzie transmitowana na oficjalnej stronie franciszkańskiego osiemsetlecia (www.centenarifrancescani.org) lub za pośrednictwem linku YouTube:

https://www.youtube.com/live/5_YYnU9LYhU?si=XutKAQOMUcTAhLHi

 

 

Niech uczestnictwo w tej liturgii z różnych krajów świata będzie okazją do wzrastania w braterstwie i komunii w naszych Zakonach, a nawet szerzej, jako bracia i siostry, którzy na różne sposoby i w różnych formach starają się żyć Ewangelią w szkole św. Franciszka.

YouTube

 

Przejdź do YouTube

Przejdź do Flickr