slide2.jpg
slide6.jpg
slide7.jpg
slide8.jpg
IMG_9091.jpg
IMG_9048.jpg
previous arrow
next arrow

Wybierz swój język

Czym jest stulecie franciszkanów?

800 lat od „Wielkanocy naszego Serafickiego Ojca św. Franciszka”

 

Opis

Stulecie franciszkańskie to podróż, którą postanowiliśmy rozpocząć, aby cała rodzina franciszkańska na całym świecie wspólnie świętowała 800-lecie Wielkanocy św. Franciszka i kulminacyjne wydarzenia ostatnich lat jego życia. Wspomniane stulecie zostało podzielone na 4 stulecia, odpowiednio rozłożone na 4 lata, podczas których będzie można rozważać i kontemplować Regułę i Boże Narodzenie w Greccio (1223-2023), dar Stygmatów (1224-2024), Pieśń św. Stworzenia (1225-2025), Wielkanoc Franciszka z Asyżu (1226-2026).

Ta strona internetowa, zlecona przez Rodzinę Franciszkańską za pośrednictwem Komisji Biur ds. Komunikacji, jest oficjalną stroną do rozpowszechniania refleksji, tematów, oficjalnych dokumentów i wiadomości, które dadzą nam wskazówki, jak wspólnie przeżywać to wielkie franciszkańskie wydarzenie.

 

Motywy

Pięć stuleci jest częścią jednego projektu tematycznego, który będzie rozwijał się stopniowo i harmonijnie zgodnie z chronologią obchodzonych wydarzeń.

Kluczowe tematy zaproponowane do obchodów stuleci zostaną rozważone z wielu perspektyw, obecnych w każdej celebracji, które odnoszą się do wymiaru teologicznego (nasze bycie w Chrystusie), antropologicznego (nasze bycie braćmi i siostrami), eklezjologicznego (nasze bycie w komunii ) i socjologiczne (nasze bycie w świecie).

Obchody stulecia stają się sprzyjającą okazją do wsparcia, jako Rodzina franciszkańska, reformy kościelnej, którą Papież przeprowadza w swoim pontyfikacie.

Ponadto obchody Stulecia mają również dotacje, których celem i celem jest zdecydowane skierowanie naszego spojrzenia w przyszłość i charyzmatyczne wzmocnienie naszej tożsamości franciszkańskiej.

 

Odbiorcy

Adresatami tego stulecia jest cała rodzina franciszkańska oraz wszyscy mężczyźni i kobiety, którym postać Franciszka z Asyżu, jego życiem i dziełem stawia wyzwanie.

Należy bowiem zauważyć, że tematy, wiadomości, wydarzenia i refleksje w tej przestrzeni zostały wymyślone i opracowane przez braci i siostry ze wszystkich kontynentów i dlatego obchody Stulecia są bez wątpienia dobrą okazją do dania widzialność całej Rodziny Franciszkańskiej.

YouTube

 

Przejdź do YouTube

Przejdź do Flickr