slide2.jpg
slide6.jpg
slide7.jpg
slide8.jpg
IMG_9091.jpg
IMG_9048.jpg
previous arrow
next arrow

Wybierz swój język

 

 

20 lutego 2023 r. w centrum konferencyjno-recepcyjnym „Colle del Paradiso”, znajdującym się przy dolnym placu bazyliki św. Franciszka w Asyżu, odbyło się pierwsze spotkanie przedstawicieli instytucji kościelnych, administracji miejskiej i cywilnej, mające na celu wspólne przygotowanie się do franciszkańskiego osiemsetlecia, obchodzonego w ciągu czterech kolejnych lat 2023-2026.

W spotkaniu wzięło udział około 50 osób, które podjęły dialog na temat propozycji i pomysłów dotyczących obchodów franciszkańskich w najbliższych latach. W dyskusję wprowadzili: minister prowincjalny fr. Francesco PILONI OFM, kustosz Świętego Konwentu fr. Marco MORONI oraz burmistrz Stefania PROIETTI. Głos zabrali również liczni mieszkańcy, którzy podzielili się swoimi sugestiami i wyrazili życzenie coraz lepszej synergii między różnymi organami miejskimi.

Na koniec abp Domenico SORRENTINO przypomniał kościelne znaczenie uroczystości franciszkańskich: skierować wzrok na Chrystusa, którego Franciszek jest prawdziwym obrazem i ikoną.

Spotkanie zakończyło się zapewnieniem stworzenia nowych możliwości wymiany poglądów w najbliższych miesiącach.

 

YouTube

 

Przejdź do YouTube

Przejdź do Flickr