slide2.jpg
slide6.jpg
slide7.jpg
slide8.jpg
IMG_9091.jpg
IMG_9048.jpg
previous arrow
next arrow

Wybierz swój język

Konferencja prasowa z okazji osiemsetlecia pierwszego żłóbka św. Franciszka

Za: http://www.valledelprimopresepe.it/la-valle-guarda-allottocentenario-presentazione-a-roma-nella-sede-dellenit/

 

W dniu 12 lipca 2023 r. w siedzibie Narodowej Agencji Turystyki ENIT w Rzymie odbyła się konferencja prasowa Admirabile signum z okazji osiemsetlecia powstania pierwszego żłóbka św. Franciszka.

 

W spotkaniu, poprzedzonym powitaniem ze strony dyrektor zarządzającej ENIT Ivany JELINIC, wzięli udział: bp Vito PICCINONNA, biskup diecezji Rieti; bp Domenico POMPILI, przewodniczący komisji episkopatu ds. kultury i komunikacji społecznej, referent konferencji episkopatu Włoch ds. osiemsetlecia franciszkańskiego 2023-2026; fr. Simone CASTALDI OFM, delegat prowincji św. Bonawentury; Simona Renata BALDASSARRE, radca ds. kultury, równouprawnienia, polityki młodzieżowej i rodzinnej przy służbie cywilnej regionu Lacjum; Manuela RINALDI, radca ds. robót publicznych i odbudowy, dróg i infrastruktury regionu Lacjum; Giampaolo LETTA, przewodniczący grupy technicznej ds. turystyki, kultury i ważnych wydarzeń „Unindustria”; Cristina PRIARONE, „Lazio Film Commission”; Giuseppe GIANNOTTI, kierownik „RAI Storia e Anniversari direzione Cultura ed Educational”. Spotkanie koordynował Enrico BRESSAN z „Fondaco Italia”.

Więcej informacji: https://bit.ly/43sO8tX

 

(…) W Boże Narodzenie na Placu św. Piotra i w Auli Pawła VI w Watykanie znajdą się żłóbki poświęcone nocy w Greccio z 1223 r. oraz przesłaniu św. Franciszka, o którego aktualności świadczy sanktuarium żłóbka w Greccio.

(…) Pojawi się wiele inicjatyw, które złożą się na program wystawowy i wydarzenia związane z „La Valle del Primo Presepe” („Dolina Pierwszego Żłobka”), projektem opracowanym przez diecezję Rieti i promowanym od 2017 r. we współpracy z prowincją św. Bonawentury Zakonu Braci Mniejszych, gminami Rieti i Greccio oraz Włoskim Stowarzyszeniem Przyjaciół Żłóbka. Wszystkie informacje i aktualia dotyczące projektu i programu inicjatyw można znaleźć na stronie internetowej www.valledelprimopresepe.it oraz na specjalnych stronach w mediach społecznościowych.

YouTube

 

Przejdź do YouTube

Przejdź do Flickr